Jak poradzić sobie z kryzysem w małżeństwie?

Mamy kryzys w małżeństwie.... maz choleryk, czesto krzyczy, obelgi , oskarzenia. Ja w koncu powiedzialam dosc....na dwie noce jechalam z dzieciakami ( trojka dzieci) do siostry. Potem wygladalo na to ze jest szansa na porozumienie, ze rozumie ze trzeba nam zmian do czasu ...az ..WLAMAL SIE NA MOJEGO FB I PRZECZYTAL KORESPONDENCJE Z MOIMI PRZYJACIÓŁKAMI. Pytalam o rade, opisywalam jak to wyglada....ale tez nazwalam.go "gnojkiem" i teraz on jest bardzo Bardzo zly na mnie. co robic? Najbardziej boli go ze "zrobilam " z niego takiego dupka, ze wmieszalam osoby trzecie ....przeciez nie zrobilam nic zlego, chcialam tylko sie pozalic i poszukac rozwiazania. Cel to byl ratowanie naszego małżeństwa.....on mowi na to ze cel nie uswieca srodkow i dalej ze mna ( paradkos) ,nie rozmawia. Przeciez gdyby jego zachowanie bylo ok nie pisalabym o tym....nie mial tez prawa sie wlamac na mojego fb i czytac...ale to teraz malo wazne. Proszę o rade

Dzień dobry Pani,

Z mojej strony chcę Pani powiedzieć, że miała i ma Pani prawo dzielenia się swoimi doświadczeniami, obawami, wątpliwościami, z bliskimi zaufanymi osobami.
Nie ma nic gorszego dla umysłu i zdrowia psychicznego, jak brak takiej rozmowy.

Odnośnie zachowania Pani męża oraz wątku "włamania" do FB, to mąż mocno naruszył Pani wolność osobistą, czego jest Pani świadoma, za słowami Pani: "... nie mial tez prawa sie wlamac na mojego fb i czytac... .".
Byłby to jeden z obszarów do wzięcia "pod lupę" w Państwa relacji małżeńskiej oraz tego, co tak naprawdę jest źródłem zasygnalizowanych przez Panią zachowań Pani męża?

Relacja partnerska jest relacją wymagającą nieustannej pracy obojga partnerów, umiejętnej komunikacji oraz wzajemnego odpowiadania na potrzeby/pragnienia partnera.

Zapytała Pani o radę.
Myślę, że warto byłoby rozważyć terapię małżeńską
Ważne jest to, co czy bylibyście Państwo gotowi i otwarci na taką pracę terapeutyczną?

Pracuję z parami/małżeństwami via Skype, zapraszam serdecznie.

Z życzeniami dla Państwa pozytywnych zmian i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605