Jak poradzić sobie z mitomanią?

Witam mianowicie mam dość spory problem , jest nim mitomania. Kłamię czasem nawet w sytuacjach kiedy tak naprawde nie musze , narobiłam sobie sporych problemów , wydaje mi się ,że wszystko konktoluje , staram się być czujna ,żeby kłamstwo się nie wydało, przez co kłamie raz jeszcze. Jest to bardzo uciążliwe dla mnie. Pisząć anonimowo nie muszę kłamać ,ale boję się podjąć terapii gdyż tam bym pewnie mijała się z prawdą opisując swój problem i tak błędne koło się zamyka , proszę o pomoc A.
KOBIETA ponad rok temu

Witam Panią,
myślę, że w Pani sytuacji mimo obaw warto skorzystać z fachowej pomocy, bo widać, że problem utrudnia Pani życie. Psychoterapeuta jest odpowiednio przygotowany do pracy, więc proszę trochę zaufania do niego, a Pani życie będzie miało lepszą jakość. Przy wyborze psychoterapeuty warto sprawdzić, czy ukończył czteroletnią szkołę psychoterapii, czy poddaje się regularnej superwizji - o to zawsze zresztą można zapytać psychoterapeutę.
Trzymam kciuki
Izabela Makowska-Trzeciak

witaj
myślę ze to jest błędne koło z którego aby wyjść trzeba się skonfrontować z prawdą czyli z tym jak żyjesz, gdzie, czym się zajmujesz. To jest taki sposób radzenia sobie na krótki czas. Polecam psychoterapie do konfrontacji z rzeczywistością.
pozdrawiam
a.s