Jak poradzić sobie z tym konfliktem wewnętrznym?

Mam problem w relacjach z mężczyznami. W moim życiu są dwa typy mężczyzn - ten który nie jest mnie wart ( w mojej opinii) i ten, który wydaje mi się atrakcyjny. Jednak, gdy spotykam tego atrakcyjnego, to wtedy czuje, że to ja nie jestem go warta i efekcie z nikim nie jestem... Jak poradzić sobie z tym konfliktem wewnętrznym?

Witam
Źródłem Pani dyskomfortu jest niskie poczucie własnej wartości.
Nieadekwatna samoocena może mieć niezwykle negatywny wpływ
na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Warunkiem stabilnej samooceny jest umiejętność obdarzania
siebie bezwarunkową miłością, czyli akceptowania siebie taką,
jaką się jest. Z Pani opisu wynika, że ma Pani trudności z akceptacją
własnej osoby.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Z Pani opisu problemu można wnioskować, że widzi Pani mężczyzn i siebie w relacjach z nimi, w kategoriach „czarno – białych”. Zawsze jest ktoś lepszy i ktoś gorszy. Być może trudno jest Pani widzieć złożoność naszej natury i to, że każdy ma swoje „mocne i słabe strony”. Być może jest Pani bardziej nastawiona na ocenianie siebie i innych niż na zaciekawianie się i rozumienie a to może utrudniać budowanie głębszych relacji. Być może, z jakiś powodów, obawia się Pani bliskości choć z drugiej strony może jej Pani bardzo pragnąć.
Żeby rozwikłać konflikt, który Pani opisała warto zobaczyć to co się dzieje w Pani relacjach w kontekście historii Pani życia. Źródła naszych konfliktów wewnętrznych bywają nieświadome a sposobem docierania do tego obszaru psychiki jest psychoterapia. Zachęcam Panią do zgłoszenia się do psychoterapeuty . Wspólna praca może zaowocować dotarciem do źródeł problemu i rozwijaniem umiejętności budowania głębszych relacji.
Życzę powodzenia,
Małgorzata Bukowska

Witam,

Zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą. Opisywane przez Panią trudności mogą się wiązać między innymi z obniżonym poczuciem własnej wartości czy trudnościami we wchodzeniu w bliskie relacje - może mogłaby się Pani zastanowić nad znajomościami jakie Pani zawiera w ogóle i z kobietami i mężczyznami, czy udaje się Pani zawiązywać przyjaźnie, czy raczej pewnie czuje się Pani bardziej swobodnych i płytszych relacjach, czy i na ile obawia się Pani porównywania, oceny, itp.
Sugestia konsultacji a być może także psychoterapii u psychoterapeuty po to, by mogła Pani lepiej poprzyglądać się możliwym przyczynom konfliktu oraz możliwym rozwiązaniom. Tutaj, poprzez serwis internetowy można podzielić się z Panią jedynie pewnymi możliwymi przyczynami, pewnymi hipotezami, a nie pełnym rozumieniem trudności.
Po pomoc może się Pani zgłosić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego czy do prywatnych gabinetów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, jeżeli jest to stały schemat pani życia obawiam się, że porada na portalu niewiele pomoże. Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaleci dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.