Jak poradzić sobie z zazdrością o męża?

co zrobic zeby nie byc az tak bardzo zadrosna o meza?Sama siebie nie doceniam nie akceptuje nie podobam sie sobie te mysli mnie dobijaja. Oniczym innym nie mysle tylko czy napewno w danym omencie nie mysli o innej.Psycha siada niemam pojecia skad sie to bierze!!!!!!!
ponad rok temu

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Mówi się, że nie ma zazdrości bez miłości, ale by związek był udany, trzeba by zazdrość zachowała właściwe rozmiary i proporcje i nie zaczęła nad nami panować. Naturalne jest to, że kiedy kogoś kochamy, boimy się, że możemy go stracić na rzecz potencjalnych rywalek/rywali. W Pani przypadku zazdrość niestety rozrosła się do zbyt dużych rozmiarów, co nie wróży dobrze dla jakości Państwa relacji. Myślę, że przyczyną Pani zazdrości o męża jest niskie poczucie własnej wartości. Napisała Pani, że nie akceptuje Pani siebie, nie podoba się samej sobie. Niska i niestabilna samoocena wyraża się w Pani przekonaniu, że ma Pani wiele wad i niedoskonałości. Pani kompleksy sprawiają, że zaczyna Pani myśleć, że nie zasługuje Pani, by być kochaną i jednocześnie obawia się Pani, że małżonek może znaleźć sobie atrakcyjniejszą partnerkę. By wyeliminować Pani zazdrość, na początku należałoby popracować nad Pani samooceną i samoakceptacją, bo to jest pierwotne źródło Pani problemów. Myślę, że dobrze by było, gdyby skonsultowała się Pani z psychologiem, który przywróciłby Pani wiarę w siebie. Proszę zrobić coś dla siebie – zasługuje Pani na to. Kiedy poczuje się Pani pewniej we własnej skórze, i związek na tym zyska ;)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Mąż nie jest Twoją własnością i nie masz nad nim kontroli: jak będzie Cię chciał zdradzić to to zrobi, pytanie po co miałby to robić (co by zyskał a co stracił)?> Druga sprawa : może warto zająć się swoim poczucie własnej wartości (dopóki nie pokochasz siebie samej - trudno Ci będzie kogoś pokochać)> Miłość to też zaufanie.

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty