Jak postąpić z chłopakiem, który stale mnie okłamuje?

Witam. Od dłuższego czasu mam coraz większe problemy w związku. Mój chłopak mnie zawodzi, nie dotrzymuje słowa, kłamie. Jego rodzina nie lubi mnie i zaczął ukrywać wiele spraw przedemna lub kłamać. Miał spore problemy finansowe, wziął dużo pożyczek, pytałam na co ale mi nie powiedział. Wiem ze często ma problemy w domu o pieniądze. Często musi jechać gdzieś z siostra ja zawieść, często po nocy przepraszał mnie jak ona dzwoniła i jechał np o 2 lub 3 w nocy aby ja zawieść do domu. Przyłapałam go na wielu kłamstwach, ale najgorsze jest to ze obiecuje mi i daje słowo i nie wywiązuje się z tego. Potrafi mi jednego dnia obiecać coś a po dwóch dniach robi innaczej. Zawsze ma jakieś wytłumaczenie ze nie mógł innaczej, albo ze to ostatni raz. Bardzo mnie to meczy. Ostatnio zerwalam Z nim i wytłumaczyłam ze nie będę tego tolerować, ze zachowuje się bardzo nie w porządku wobec mnie i jeszcze stara się wzbudzić we mnie winę, ze to przezemnie tak jest. Gdy nie odzywalam się do niego dwóch jego kolegów prosiło mnie abym go odblokowała i zaczęła odpisywać, on obiecywał ze koniec z kłamstwami, ze będzie dotrzymywał słowa a po dwóch dniach znowu mnie zawiódł. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji ? Czy definitywnie zerwać z nim kontakt po raz kolejny i tym razem nie wierzyć ?

Witam, opisuje Pani zachowania chłopaka, które ma znamiona całego repertuaru zachowań, jest ono związane ze środowiskiem, z którego pochodzi. Proszę, więc sobie odpowiedzieć sama na pytanie, czy rzeczywiście Pani wierzy, w jego zmianę. Jest taka zasada, że możemy "zmienić" człowieka, jeśli zaczniemy od siebie. Zatem jeśli doceni Pani jego inne cechy, ale przyjmie założenie, że w tych kwestiach, które Pani opisuje, nic się nie zmieni, to wówczas pojawi się odpowiedź, czy potrafi Pani być z nim szczęśliwa. Złudnym bywa jednak zakładanie, że pod wpływem związku ktoś wyrzeknie się zachowań, które kształtowały się u niego latami.