Jak powiedzieć mężowie o zdradzie podczas rozstania?

Zaczęło się od zwykłej kłótni, a skończyło się na sinym oku i kilku zadrapaniach. Po 4 latach małżeństwa odeszłam żeby zrobić sobie przerwę przemyśleć wszystko. W tym czasie poznałam kogoś gdzie on zwrócił na chwilę w mojej głowie. Hmm historia prosta gdyby nie fakt że sam był w związku małżeńskim - podobno tylko na papierze. Co później się okazało jednak wrocil.do żona i pochwalił się naszym spotkaniem. Teraz meritum ja wróciłam do męża dając mu ostatnia szanse .... A żona "kochanka" szantarzuje mnie że powie wszystkim w około. Zdrada jest zła i okropna nawet jeśli robiąc to z impulsu w zamian za krzywdy wyrządzone cielesnie gdzie człowiek myśli że będzie lepiej się czuł. Coś w stylu: "A niech to boli tak jak mnie". Niestety mnie boli podwójnie .... wracając do męża nie powiedziałam nic o zdradzie którą z dnia na dzień wysysa że mnie chęć do życia. Boję się że ta kobieta zniszczy coś co staje się powoli idealne. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Wi Boję się konfrontacji z otoczeniem i z mężem.

Szanowna Pani,

Pierwszym pytaniem, które warto sobie postawić jest - z jakiego powodu chce Pani powiedziec mężowi o zdradzie? Co chce Pani uzyskać, na co Pani liczy?
Chociaż szczerość jest w związku bardzo ważną cechą, w sytuacji przez Panią opisanej należy rozważyć dodatkowe okoliczności.
Często zdarza się, ze wyznanie zdrady służy bardziej osobie, która jej dokonała niż partnerowi/partnerce. Pozwala zrzucić z siebie ciezar, liczyć na wybaczenie i „rozgrzeszenie” - pomaga wreszcie uzyskać ulgę.
Tymczasem dla osoby zdradzonej informacja o zdradzie często jest kolosalnym ciosem i postawiona w sytuacji takiego wyznania może poczuć się postawiona pod ścianą i mieć duży problem z poradzenie sobie z negatywnymi uczuciami. W wielu przypadkach jest to dla związku próba, która kończy się decyzją o rozstaniu.
Odpowiadając na pytanie, proszę przed podjęciem decyzji zastanowić się nad tym, komu Pani wyznanie posłuży bardziej - Pani, czy małżonkowi, kto będzie się z nim czuł lepiej, a kto będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami.
Niezależnie od tego, co Pani zdecyduje, życzę Państwu powodzenia i szczęścia.

Witam Panią Serdecznie,

Proszę Panią ma Pani prawo do popełniania błędów, jednak ważne jest wzięcie odpowiedzialności za swoje działania, ważne jest to, że zrozumiała Pani i że to na
związku z Mężem Pani zależy.

Nie pozostaje Pani nic innego, jak powiedzieć Mężowi szczerze i otwarcie, co się wydarzyło...

Wspieram Panią mentalnie,
irena.mielnik.nadej@gmail.com

Witam, warto się zastanowić czy w sytuacji gdy nie powie Pani mężowi o zdradzie, będzie Pani mogła cieszyć się ze związku bez wyrzutów sumienia, pogodzić się z tym faktem i wybaczyć sobie. Mówiąc mężowi ryzykuje Pani że Pani związek nie przetrwa tej próby, zrani Pani partnera ale również odzyska Pani wewnętrzny spokój. Mąż może dowiedzieć się również o tym od osób postronnych. Być może warto by było porozmawiać na ten temat z kimś zaufanym, jak może partner zareagować na taką wiadomość. Pozdrawiam serdecznie