Jak pozbyć się lęku?

Witam. Od 3,5 roku choruję na schizofrenię paranoidalną. Wtedy miałem jedyny jak dotąd epizod psychotyczny (głosy słyszałem 3 tygodnie i myślałem że mnie ktoś śledzi).W dniu dzisiejszym leczę się Rispoleptem w dawce 3mg/dobę. Od około 2 tygodni pracuję w księgowości w dużej firmie. Niestety mam problem, ponieważ jest to odpowiedzialna i wymagająca praca i mam bardzo duże lęki, strach i stres w pracy. Księgowość sama w sobie jest stresująca. Czytałem, że schizofrenia powoduje zaburzenie funkcji poznawczych. Ja nie potrafię robić i zrozumieć prostych poleceń, mam blokadę która powoduje, że muszę się pytać kilka razy o proste rzeczy, nie mogę się skupić. Schizofrenia ponoć powoduje zubożenie myślenia, problemy z rozumieniem itp co właśnie obserwuję u siebie. Prawdopodobnie się zwolnię, ponieważ mam takie sytuacje że ktoś mi coś tłumaczy, a ja mało co z tego rozumiem, a gdy mam coś zrobić, to ogarnia mnie taki lęk, który paraliżuje moje rozumienie i działanie. Chodziłem na terapię do psychologa, ale zbytnio mi to nie pomogło. Próbuję znaleźć sposób na pozbycie się lęku i lepsze rozumowanie w pracy. Czy ktokolwiek z Was może mi pomóc i poradzić co można jeszcze zrobić? Mój psychiatra mówi, że nie poleca mi stresującej i odpowiedzialnej pracy. Może powinienem pójść do prostej i mało odpowiedzialnej pracy i powoli pozbywać się lęków? Chciałbym wyleczyć się z tego lęku, strachu i stresu, który mnie paraliżuje. Czy może ktoś z psychologów/psychiatrów znalazł na to jakiś skuteczny sposób lub lekarstwo które mi pomoże?

Kolejnym sposobem radzenia sobie z lękiem jest praca nad sobą w procesie psychoterapii. Może warto dać temu jeszcze jedną szansę? Szczególnie, że obecnie deklaruje Pan jasny cel- poradzenie sobie z lękiem w pracy. Wspólnie ze specjalistą będziecie mogli przyjrzeć się głębszym źródłom trudności i pracować nad nimi. Dodatkowo psycholog- zależnie od Pana chęci- będzie mógł zaproponować różne techniki (poznawcze, behawioralne itp) radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem i lękiem zarówno w pracy jak i poza nią. Warto jednak pamiętać, że zawsze potrzebna jest cierpliwość podczas terapii i zaangażowanie w pracy nad sobą. Najczęściej kilka spotkań nie jest wystarczające, a bywa także tak, że terapię co jakiś czas należy powtarzać (zależnie od zmieniających się objawów i nowych celów). Zachęcam zatem do wytrwałości w walce o siebie!