Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha i ud?

Witam Mam 26 lat, 166 wzrostu i 64 kilogramy 5 miesiecy temu urodzilam coreczke i karmie ja w sposob naturalny. Chcialabym wazyc 56 klilogramow zachowujac przy tym odpowiednie proporcje sylwetki. Nie moge pozbyc sie tluszczu z brzuchai ud. Nogi po urodzeniu dziecka zrobily sie masywniejsze niz kiedykolwiek mimo tego ze ogolnie schudlam...kolejnym problemem jest to ze nie moge wykonywac cwiczen obciazajacych ledzwiawa partie kregoslupa...Prosilabym o jakies sugestie co dalej?

Witaj,

Tak się składa, że ja również urodziłam niecałe 8 miesięcy temu córeczkę, więc chętnie Ci odpowiem również z własnego doświadczenia :-)

Ja w ciąży przytyłam 10 kilo. Prawdopodobnie dużą zasługę tutaj miała aktywność fizyczna do końca ciąży, gdyż do 8 miesiąca ciąży prowadziłam fitness (na rowerach Spinningowych), a potem kiedy brzuch mi przeszkadzał, przestałam, ale byłam ciągle aktywna (sprzątanie, zakupy itd.).
Przed ciążą ważyłam 59,5kg. Po porodzie 63kg. W tej chwili ważę mniej niż przed ciążą, bo 57,7kg (to moja masa ciała z wczoraj, bo akurat stanęłam na wagę).

Po porodzie zauważyłam jednak duuuży cellulit na udach. Takiego nie miałam wcześniej. Trochę się przeraziłam, bo wiadomo brzuch nieco się zmienił - zwiotczała trochę skóra, jak to po porodzie, no i ten cellulit... Mimo wszystko z miesiąca na miesiąc wszystko zaczęło się jakoś poprawiać. Teraz też jest cellulit nadal, ale nieco się zmniejszył.

Myślę, że musisz uzbroić się w cierpliwość. Ja też jeszcze dokarmiam piersią i myślę, że to bardzo nam pomaga wracać do masy ciała z przed ciąży.

Przyjrzyj się swojej diecie. Postaw na większą ilość warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa, półtłustego nabiału, jajek i ryb. Wyklucz z diety zaś słodycze, produkty przetworzone, margaryny, mleko UHT, fast foody, zupki w proszkach, kawy 3w1, białe pieczywo.

A odnośnie ćwiczeń, warto popedałować na rowerze (jeśli masz w domu stacjonarny..., spacery są dobre (z dzieckiem), może znalazłabyś chwilkę na basen, jeśli jest w Twojej miejscowości i masz z kim zostawić na godzinę dziecko...).

Pozdrawiam i zapraszam do lektury artykułów na moim blogu ZADZIAŁAJ DLA SIEBIE :) Ewelina Wieczorek

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Proponowałabym dietę dobraną indywidualnie do Pani potrzeb oraz dobrany zestaw ćwiczeń w taki sposób uzyska Pani najszybciej pożądany efekt. Specjalizuje się w układaniu diet dla kobiet po ciąży zapraszam serdecznie do mojej poradni online www.twojadobradieta.pl.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem.
Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis: śniadanie: 2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa

II śniadanie: jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane

obiad: sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną

podwieczorek podobnie jak II śniadanie

kolacja: jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Musi Pani pamiętać, iż dieta stanowi 70%sukcesu zaś aktywność fizyczna 30%, wiec zachęcam w miarę możliwości do ćwiczeń:) Skonsultuje sie Pani, przynajmniej jednorazowo, z trenerem fitness lub rehabilitantem, który podpowie jakie ćwiczenia może Pani wykonywać.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczna
tel. 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Dzień dobry!
Zaznaczę, że nie istnieje dieta, na której schudnie się tylko z brzucha i ud. Po pierwsze odżywienie organizmu w celu utraty tkanki tłuszczowej należy zacząć od dostarczenia Twojemu organizmowi regularnych, pełnowartościowych, dobrze zbilansowanych posiłków, które zawierają wiele substancji odżywczych, błonnika, witamin czy minerałów. Dobre białka znajdziesz w chudym mięsie (np. indyk, pierś z kurczaka) oraz chude ryby (np. tuńczyk, dorsz), jajka, ale również gorąco polecam spożywanie białka pochodzenia roślinnego. Zdrowe węglowodany to kasza gryczana, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, płatki owsiane górskie, pieczywo razowe czy pełnoziarniste. Dobry rodzaj tłuszczów zawiera w sobie kwasy tłuszczowe omega 3, które znajdziesz m.in. w rybach, orzechach, oleju lnianym, oliwie z oliwek czy awokado. Nie należy pominąć owoców i warzyw w diecie, które są źródłem witamin i minerałów. Aby dieta w pełni zadziałała, organizm musi być stale nawadniany. Aby dobrze to zrobić, każdego dnia powinno się wypijać wodę- najlepiej czystą i niegazowaną. Aby dobrze siebie nawadniać wystarczy zastosować taki przelicznik: 30 ml na 1 kg masy ciała.
Na kształt sylwetki doskonale wpływają ćwiczenia. W każdym przypadku ważny jest odpowiednio dobierany rodzaj ćwiczeń, w czym pomoże Ci dobry instruktor fitness. Dokładnie należy opisać instruktorowi problemy z kręgosłupem z jakimi się borykasz, ponieważ źle dobrane lub niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Dobrze też byłoby skonsultować się z lekarzem i zrobić odpowiednie badania, które określą stan kręgosłupa.
Pozdrawiam!

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dieta powinna być dobrana przez dietetyka z zachowaniem norm dla kobiety karmiącej ( prosze zwrócić szczególna uwagę na niedobór jodu w diecie).

Sznowna Pani
Oczywiście odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są niezbędne do utrzymania właściwej masy ciała. wszyscy jednak wiemy, że czasem nasze wysiłki w leczeniu miejscowo zgromadzonej tkani tłuszczowej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wówczas z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zabieg, który w pierwszej kolejności proponuję w podobnych przypadkach to lipoliza iniekcyjna , neistety w przypadku karmienia piersią przeciwskazana. Od przyszłego tygodnia mam możliwość wykonania innego , takze bardzo skutecznego zabiegu, jakim jest kriolipoliza. Juz niebawem opis tego zabiegu znajdzie się na mojej stronie internetowej esteticanova.com.pl. Jest to zabieg, który moze Pani wykonać w czasie karmienia piersią. Trwa, w zalezności od obszaru 1,5 do 2 godzin i jest jednorazowy. Zapaszam na konsultację. Ewa Rybicka