Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać ludzi do własnego zdania?

Mam 20 lat. Interesuję się historią i polityką. Irytują mnie wszechobecne komentarze w stylu "Czasy są trudne, dawnej było lepiej, kiedyś ludzie byli lepsi." Włos jeży mi się właśnie od niektórych opisów z dawnych czasów, nieuleczalnych chorobach, które dzisiaj łatwo pokonać i wszechobecny okrucieństwie. Uważam, że dzisiejsze czasy są po wieloma względami lepsze, ludzie także. Jak przekonać ludzi do własnego zdania? Czy ja mam rację?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Co wpływa na pewność siebie?

Każdy z nas chciałby być przebojowy i pewny siebie. jak do tego dojść? Warto wiedzieć przede wszystkim, co wpływa na naszą pewność siebie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam!
Zastanawiam się czemu tak Pani zależy na tym, aby przekonać ludzi do swojego zdania? Każdy ma prawo do własnych opinii i przekonań. Być może też nie jest najważniejsze kto ma rację, ale to, by w czasie spotkania stworzyć przestrzeń do spokojnej wymiany swoich poglądów. Każdy z nas inaczej przeżywa otaczającą go rzeczywistość i może inaczej się w związku z tym czuć. Im usilnej Pani próbuje przekonać kogoś do własnych racji, im mniej uważnie go Pani słucha, tym większa szansa, że uzyska Pani efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast zachęcić kogoś do refleksji, zachęca go Pani to konsekwentnego bronienia swoich racji.
Pozdrawiam!

0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy