Jak przekonać ludzi do własnego zdania?

Mam 20 lat. Interesuję się historią i polityką. Irytują mnie wszechobecne komentarze w stylu "Czasy są trudne, dawnej było lepiej, kiedyś ludzie byli lepsi." Włos jeży mi się właśnie od niektórych opisów z dawnych czasów, nieuleczalnych chorobach, które dzisiaj łatwo pokonać i wszechobecny okrucieństwie. Uważam, że dzisiejsze czasy są po wieloma względami lepsze, ludzie także. Jak przekonać ludzi do własnego zdania? Czy ja mam rację?

Witam!
Zastanawiam się czemu tak Pani zależy na tym, aby przekonać ludzi do swojego zdania? Każdy ma prawo do własnych opinii i przekonań. Być może też nie jest najważniejsze kto ma rację, ale to, by w czasie spotkania stworzyć przestrzeń do spokojnej wymiany swoich poglądów. Każdy z nas inaczej przeżywa otaczającą go rzeczywistość i może inaczej się w związku z tym czuć. Im usilnej Pani próbuje przekonać kogoś do własnych racji, im mniej uważnie go Pani słucha, tym większa szansa, że uzyska Pani efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast zachęcić kogoś do refleksji, zachęca go Pani to konsekwentnego bronienia swoich racji.
Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza