Jak przekonać rodziców w tej sytuacji?

Mam 18 lat, lecz mimo tego rodzice nie pozwalają mi jechać do chłopaka (500km) na ślub jego siostry, co robić?

Witam serdecznie,

Nie wiem,jak układają Ci się kontakty z rodzicami w innych sytuacjach i czy w ogóle rozmawiasz z nimi o przyczynach podejmowanych decyzji,bo nie wspominasz o tym ani słowa,tymczasem powodów może być wiele i prawdopodobnie jesteś w stanie się ich domyślać,bo mieszkacie razem od 18 lat.

Tak,czy owak zachęcam Cię do stacjonarnych,albo wirtualnych kontaktów z psychologiem,bo wydaje mi się,że Twoje relacje z rodzicami nie są obecnie najlepsze ,gdyż jako "metrykalnie dorosła"masz poczucie krzywdy,że w domu nie dostajesz oczekiwanej samodzielności . Tak bywa często w okresie przełomów rozwojowych i aby nie psuć dalej stosunków z rodziną,a jednocześnie zachować własne przyjażnie, trzeba o tym rzeczowo porozmawiać.

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu.