Jak radzić sobie z brakiem zrozumienia u innych?

mam 18 lat od zawsze mam bardzo melancholijna osobowość chodzę do liceum mam dobra średnia mam stypendium mam chłopaka od 4 lat cały czas, ale czuję ból, czuję że nikt mnie nie rozumie, jestem zrozpaczona świat jest dla mnie zamknięty, bo nikt nie potrafi mnie zrozumieć nie mam przyjaciół bo zamknęłam się mam w szkole znajomych jedynie i jest mój chłopak Ale nie rozumieją mnie nie mogę z nimi porozmawiać.mam ochotę odejść nie chce mi się żyć myślę o samobójstwie co mam zrobić pomocy

Witam,

pewne cechy osobowości mogą wynikać np. z określonej sytuacji rodzinnej, modelu wychowania oraz wcześniejszych doświadczeń życiowych. Osobowość nie jest niezmienna- jeśli pewne cechy Pani przeszkadzają jest możliwa ich zmiana przez psychoterapię (czy to indywidualną, czy w grupie terapeutycznej).
Polecam artykuły poglądowe:
http://www.psychiatria.pl/artykul/co-to-jest-psychoterapia/592
http://www.mp.pl/psychiatria/leczenie/psychoterapia/46105,skutecznosc-stosowania-dlugoterminowej-terapii-psychodynamicznej-w-leczeniu-roznych-zaburzen-psychicznych-przeglad-systematyczny-badan-z-metaanaliza

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Panią
Każdy z nas przeżywa chwile melancholii, spadku nastroju…
Aby sobie z nimi poradzić słuchamy muzyki, uprawiamy
aktywność fizyczną, spotykamy się z przyjaciółmi…
Niepokojące jest to, że Pani wycofuje się z kontaktów
z ludźmi uważając, że oni Panią nie rozumieją.
Tak naprawdę nie daje im Pani na to szansy.
Czy ktoś z Pani znajomych wie, co Pani przeżywa?
Unikanie kontaktów z ludźmi, zamykanie się w sobie,
pogrążanie się w swoim cierpieniu może doprowadzić
do depresji i innych zaburzeń.
Przypuszczam, że również niska samoocena utrudnia
Pani funkcjonowanie w społeczeństwie.
Myślę, że powinna Pani skonsultować swój problem
z psychologiem i ewentualnie podjąć terapię psychologiczną.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie, na swoich bliskich
i innych ludzi z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę
wewnętrzną, co następnie pozwoli Pani utrzymywać
właściwe relacje z rodziną, z bliskimi, a także nawiązywać
satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl