Jak radzić sobie z przeciwnościami losu i brakiem motywacji?

Od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić z przeciwnościami losu. Dawniej umiałem się otrząsnąć, dziś nie. Brak mi motywacji. Czy jest to już depresja czy tylko wypalenie się?

Witam !
Jest wiele darmowych kursów motywacyjnych w internecie, ale żeby ustalić przyczynę tego stanu w jakim pani jest proszę umówić się do psychologa- terapeuty i przedstawić mu problem. Pozdrawiam

Pana wypowiedź kojarzy mi się z historiami ludzi, którzy tych "przeciwności losu" mieli więcej niż inni; wiele można znosić, ale kiedyś przychodzi... może wypalenie, może po prostu wyczerpanie się "rezerw" psychicznej odporności. Jakaś kropla przepełnia czarę.
Psychoterapia w takiej sytuacji pomaga. Pozwala zregenerować zasoby, odbudować odporność, może odnaleźć nowe sposoby radzenia sobie i szukania wsparcia. Zachęcam, by skonsultował się Pan na początek z psychiatrą, i z nim zdecydował, czy psychoterapia w Pana przypadku spełni swoją rolę.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/