Jak radzić sobie z uporczywymi snami?

Od małego miewał dziwne sny, staje się to juz uporczywe ponieważ widzę i czuje co się dzieje. Zaczyna się od tego ze normalnie klade się spać i dostaje tak zwanej ,,zapaści" ze czuje kiedy Ide spać,potem to już sen na jawie, jestem nagle w obcym mieszkaniu z jakimś facetem którego nie znam, zaczynamy się zabawiać ,,oczywiscie nie stawiam się a nawet sama tego chce" po wszystkim ten facet idzie gdzieś ,,czuje jak wstaje z lozka, słyszę jak chodzi ale wtedy jestem juz w swoim mieszkaniu i widzę go pociemku" potem ja wstaje za nim i znowu wchodze do innego pomieszczenia i nie jestem u siebie ale u niego,później ja wychodze i znajduje się w jakiejś kamiennicy a tam spotykam innego faceta i tez Ide z nim do łóżka. Tym razem gdzieś indziej ,,oczywiście czuje wszystko itp" a potem jest juz cos zupełnie dziwnego Ide spać i budze się u mojej siostry która mówi ze ,,mój brat po nią zadzwonił ponieważ chodzilam w domu z nożem oraz ze się awanturowalam" ja oczywiście o niczym nie pamiętam żeby tal było Następnie wychodze z jej mieszkania i napotykam kobietę która ,,rzekomo prosi mnie o pomoc, jest tam z kilkoma facetami , i moje zadanie polega na tym żeby uratować dziecko ,,które ma Downa czy cos takiego. Jednak ze to nie jest takie proste ponieważ jakas inna starsza kobieta chce mi w tym przeszkodzić , najpierw mam niby odwrócić jej uwagę 3 innych dzieci , co dziwne jest to ze muszę przebiec przez park z tą 3 dzieci na plecach i w tym Czasie zostawić je później i uratować te inne dziecko z downem ale musze uważać dlatego ze tamta kobieta ,,która chce mi przeszkodzić" zamienia się w brzydkiego psa, jest szybka itp, jak mi sie uda to automatycznie się budzie a jak nie to wszyscy którzy tam są mi mówią ze ta kobieta to dziecko zabiła i Ide jej szukać , jak juz ją znajdę to rzuca się na mnie i od razu się budze cala mokra i wystraszona, i te sny mam juz od dawna i Pojawiają się co jakiś czas i w dodatku jest dokładnie to samo. Dodam ze mam 20 lat

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem, do osobistej konsultacji diagnostycznej, w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, celem diagnostyki niepokojących Panią treści sennych.

Serdeczności oraz zwyczajnej pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com teel. 502 749 605

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, stresujące
sytuacje? Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jeżeli Pani realistyczne sny pojawiają się zwykle podczas zasypiania,
to mogą to być omamy hipnagogiczne czyli jakby realne doznania
zmysłowe – słuchowe, wzrokowe, dotykowe.
Pani sny mogą też wynikać z niewyleczonych zaburzeń
nerwicowych i natrętnych myśli.
Uporczywe, powracające sny sygnalizują zwykle jakiś istotny
problem, z którym śniący nie jest w stanie sobie poradzić.
Problem ten może dotyczyć zarówno teraźniejszości
jak też przeszłości.
Często koszmarne sny są objawem zaburzeń nerwicowych
lub stresu pourazowego.
U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie
dochodzi do nieustannego odtwarzania traumy zarówno
w powracających, wywołujących cierpienie
wspomnieniach jak też w koszmarnych snach.
Konieczne jest wtedy podjęcie psychoterapii,
gdyż związany z tym długotrwały stres i lęk może
prowadzić do nerwicy lub zaburzeń psychicznych.
Drugi aspekt dotyczy teraźniejszości.
Odnosi się do sytuacji, lęku lub zachowania
w którym śniący tkwi obecnie.
Najczęściej jest to sytuacja, która nie daje spokoju,
a którą śniący chciałby wyprzeć, zapomnieć.
Może towarzyszyć jej lęk, bezradność, poczucie winy,
chęć ukarania się itd.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Powracające sny zawsze sygnalizują problem,
który trzeba rozwiązać dla zdrowia fizycznego
i psychicznego oraz dla spokoju duszy.
Żeby Pani pomóc, należałoby wnikliwie przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia
oraz uczuciom i emocjom, które im towarzyszą,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami koszmarnych snów oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl