Jak rozpocząć pracę nad sobą?

Nie umiem dobrze przedstawiac swoich racji brak mi wielu doswiadczen jak to ze dopiero w wieku 23 lat uprawialem seks z dziewczyna ktora nawet charakterem mi odpowiadal. Bylismy razem I wiem ze gdybym byl ogarniety I barrdziej zywy ona by dalej ze mna byla teraz nie moge sie kompletnie z tym pogodzic I jest napieta atmosfera miedzy nami a wiem ze nie moge tak robic. Czuje sie glupi malo potrzebny komus I nie potrafie rozmawiac na wiele normalnych tematow jestem leniwy chce sie rozwinac ale jak?

Witaj serdecznie! Jest to problem na tle emocjonalnym / osobowościowym. Proponuję udać się do psychoterapeuty lub do coacha - a najlepiej do obu :)

Psychoterapeuta pomoże Ci wyjść z problemów emocjonalnych, natomiast coach wzmocni twoje wartości osobiste :)

Pozdrawiam serdecznie.
http://psychopedagog.eu

Podobne objawy mogą znamionować trudności adaptacyjne, zaburzenia osobowości, ale także kryzys tożsamościowy. Wszystko zależy od tego, jak długo trwają i od kiedy czuje sie Pan z tym źle i potrzebuje zmiany? Warto skonsultować się z lekarzem psychiatra lub psychologiem.