Jak rozpoznać początki depresji?

Witam, wydaje mi się, że mam początki depresji. Wszystko się zaczęło od kiedy przestało ukłądac się z moim narzeczonym. Znalazł sobie hobby , któremu poświeca 4 dni w tygodniu trzy dni należa do nas.. Widujemy sie mniej wiecej sie kłócimy bo ja nie do końca akceptuje jego hobby i jego nowych kolegów. Do tego jego brat ktory wie o każdej naszej kłótni bo mój narzeczony o wszystkim mu opowiada. Zaczął miec przede mną tajemnice, sekrety z bartem, ja jestem nieufna i nie chce mi sie żyć. co dalej?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Niestety, drogą internetową nie da się zweryfikować Pani przypuszczeń i postawić diagnozy. Obawia się Pani, że zaczęła rozwijać się u Pani depresja. Wydaje mi się, że Pani spadek samopoczucia może być związany nie tyle z depresją, co z problemami w związku. Napisała Pani, że przestało się Pani układać z narzeczonym, pojawiły się tajemnice, brak zaufania, kłótnie, brak zrozumienia. Odczuwa Pani spadek jakości związku, co naturalnie determinuje obniżenie nastroju. Pojawił się kryzys w związku, który bardzo emocjonalnie Pani odczuwa. Myślę, że jeżeli udałoby się Pani porozumieć z narzeczonym, samopoczucie znacznie by się poprawiło. Powinna Pani postarać się spokojnie porozmawiać z partnerem na temat swoich emocji, oczekiwań, uczuć. Możecie też zastanowić się nad uczestnictwem w terapii dla par.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Warto zastanowić się zarówno nad psychoterapią własną, jak i być może w przyszłości terapią partnerską. Sytuacja jest złożona i specyficzna, a możliwość wymiany informacji tutaj - skąpa, stąd trudno o poradę internetową.

Pozdrawiam!