Jak samemu wyleczyć się z uzależnienia od koksu i amfetaminy?

Witam Biorę koks i amfetamine od 2 lat, od ok 8miesiecy amfa dzień w dzień (psychotropy, alkohol i inne używki)....jestem 10 dni czysta, jest mi ciężko, nie wiem co robić, nie mogę zgłosić się do specjalisty o pomoc (wazne powody).W7 dniu czystości poczułam się lepiej, wstałam normalnie zajęłam się obowiązkami ale dzisiaj jest strasznie, jakby życie wyssało,to wszystko zaszło za daleko ...muszę sobie zaufać, sobie tej narkomance...jak samemu z tego wyjść???
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
w Pani sytuacji rozważyłabym jednak fachową pomoc, tzn. psychiatry oraz terapeuty. Należy również zwrócić uwagę na odpowiednią dietę. Proszę się zastanowić, czy jest w Pani otoczeniu osoba, która mogłaby pani towarzyszyć w najtrudniejszych momentach. Samo tzw. odtrucie nie da Pani gwarancji zakończenia z nałogiem. Podczas terapii może Pani dojść do tzw. źródła uzależnienia oraz otrzymać wsparcie w tych najgorszych chwilach.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak

Witaj
Dlaczego sama chcesz z tego wyjść przecież są ośrodki w której znajdziesz pomoc. Uzależnienie jest chorobą! Musisz nauczyć się z nią walczyć. W takich miejscach pokażą ci jak to robić. Piszesz o ważnych powodach dla których nie możesz zgłosić się do specjalisty. No może... Mnie to bardziej brzmi jak racjonalizacja żeby tak naprawdę nic nie robić z uzależnieniem. Polecam ci OPIL w Zabrzu. Gwarantuję że znajdziesz tam fachową pomoc. Trzymaj się!