Jak się zachowywać po rozstaniu w wielkiej kłótni?

Dobry wieczór!Byłam w relacji z kolegą z pracy.Zakochałam się mocno.On snuł plany.Po jakimś czasie okazało się, że nie jestem jedyna.Widziałam maile, które jednoznacznie wskazywały na to, że kręci na kilka frontów.On zaprzeczył. Rzuciłam go.Rozstanie w wielkiej kłótni.Teraz w pracy ignoruje mnie, albo zwraca się tonem pozostawiającym wiele do życzenia, w formie bezosobowej.Ogólnie humor ma dobry, a wobec mnie jest ignorantem.Zero wyrzutów?Karze mnie?Dlaczego to boli?Jak się zachowywać?Dziękuję.

Witam Panią Serdecznie,

Mam zbyt mało szczegółów...

Bazując na Pani opisie, wnioskuję, że były Pani Partner potrzebuje podziwu z wielu źródeł i prawdopodobnie jest Mu tak dobrze, jak jest...
Jeśli chodzi o Panią, to jest to czas dla Pani, na zadbanie o siebie i swoje potrzeby, by nie być skupioną na Koledze z pracy, a na samej sobie.

Jeśli miałaby Pani życzenie zwyczajne rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani nowej i wartościowej relacji,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,
Rozumiem, ze to przez co Pani teraz przechodzi Panią boli i jest trudne. Zawiedzione nadzieje, utrata nagle bliskiej osoby, podejrzenia, ze dla tejże osoby to nie było tak ważne jak dla Pani. To co teraz Pani czuje jest naturalne i świadczy o tym, że ta osoba była dla Pani ważna.
Teraz warto się wesprzeć na bliskich Pani osobach: przyjaciółkach, kolegach, rodzinie. Spędzić troche czasu z nimi, dać sobie szanse na wsparcie w trudnych dla Pani chwilach.
Niestety nie da się udzielić jednoznacznej rady co teraz w tamtej relacji i jak się zachować. To bardzo zależy od tego czego Pani pragnie, od tego czy chce Pani utrzymywać relacje w pracy na służbowym gruncie czy też całkowicie nie jest Pani w stanie z nim przebywać.
Jedno jest pewne jest to kolejna okazja w życiu do zajęcia się sobą. Próby zrozumienia tego co się działo w tej relacji, analizy do kogo kieruje Pani swoje uczucia, może wyciągnięcia wniosków na przyszłość.
Życzę Pani wielu pomocnych ludzi wokół.

Opisane przez Panią zachowanie byłego partnera może świadczyć o różnych emocjach. Może być zarówno wyrazem złości, jak i sposobem na poradzenie sobie z zaistniałą sytuacją, może jednak także być wskazówką, jaką miał motywację w tej relacji. Szczególnie, jeśli nie była Pani jedyną osobą, z którą utrzymywał bliższe więzi. Rozumiem także, że Pani potrzebuje poradzić sobie z uczuciami wobec niego. Najczęściej pomocne jest ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum, sformalizowanie ich (choć tu bez przesady i nadmiernej formalizacji), zapewnić sobie intensywną pracę (by nie rozmyślać, czy analizować zachowań byłego partnera) a także zajęcia po pracy oraz system wsparcia bliskich, szczególnie takich, którzy w przeszłości poradzili sobie w sytuacji bolesnego rozstania. Gdyby trudności się nasilały, pojawiło się znaczne obniżenie nastroju, myśli samobójcze lub zaburzenia motywacji i chęci do życia- warto skontaktować się z psychologiem, który pomoże przepracować te emocje, odzyskać poczucie bezpieczeństwa, pewność i wiarę w siebie, zaufanie do ludzi itp.

Witam, była Pani w relacji z kolegą z pracy, zakochała się, jednak okazało się że partner był niewierny. Czuje się Pani teraz ignorowana, karana i bardzo to Panią boli. Była Pani silnie związana z kolegą, jak Pani napisała, snuli Państwo plany na przyszłość więc takie emocje się pojawiają. Widzą się Państwo w pracy więc wspomnienia również powracają. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać z kimś o swoich odczuciach, zastanowić się jak radzić sobie w tej sytuacji. Czy porozmawiać z kolegą o tym jak Pani czuje się w tej sytuacji. Jego zachowanie może wpływać niekorzystnie na Pani pracę i na relacje między pracownikami.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl