Witam Panią Serdecznie,
Mam zbyt mało szczegółów...
Bazując na Pani opisie, wnioskuję, że były Pani Partner potrzebuje podziwu z wielu źródeł i prawdopodobnie jest Mu tak dobrze, jak jest...
Jeśli chodzi o Panią, to jest to czas dla Pani, na zadbanie o siebie i swoje potrzeby, by nie być skupioną na Koledze z pracy, a na samej sobie.
Jeśli miałaby Pani życzenie zwyczajne rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.
Życzę Pani nowej i wartościowej relacji,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com
Witam,
Rozumiem, ze to przez co Pani teraz przechodzi Panią boli i jest trudne. Zawiedzione nadzieje, utrata nagle bliskiej osoby, podejrzenia, ze dla tejże osoby to nie było tak ważne jak dla Pani. To co teraz Pani czuje jest naturalne i świadczy o tym, że ta osoba była dla Pani ważna.
Teraz warto się wesprzeć na bliskich Pani osobach: przyjaciółkach, kolegach, rodzinie. Spędzić troche czasu z nimi, dać sobie szanse na wsparcie w trudnych dla Pani chwilach.
Niestety nie da się udzielić jednoznacznej rady co teraz w tamtej relacji i jak się zachować. To bardzo zależy od tego czego Pani pragnie, od tego czy chce Pani utrzymywać relacje w pracy na służbowym gruncie czy też całkowicie nie jest Pani w stanie z nim przebywać.
Jedno jest pewne jest to kolejna okazja w życiu do zajęcia się sobą. Próby zrozumienia tego co się działo w tej relacji, analizy do kogo kieruje Pani swoje uczucia, może wyciągnięcia wniosków na przyszłość.
Życzę Pani wielu pomocnych ludzi wokół.
Opisane przez Panią zachowanie byłego partnera może świadczyć o różnych emocjach. Może być zarówno wyrazem złości, jak i sposobem na poradzenie sobie z zaistniałą sytuacją, może jednak także być wskazówką, jaką miał motywację w tej relacji. Szczególnie, jeśli nie była Pani jedyną osobą, z którą utrzymywał bliższe więzi. Rozumiem także, że Pani potrzebuje poradzić sobie z uczuciami wobec niego. Najczęściej pomocne jest ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum, sformalizowanie ich (choć tu bez przesady i nadmiernej formalizacji), zapewnić sobie intensywną pracę (by nie rozmyślać, czy analizować zachowań byłego partnera) a także zajęcia po pracy oraz system wsparcia bliskich, szczególnie takich, którzy w przeszłości poradzili sobie w sytuacji bolesnego rozstania. Gdyby trudności się nasilały, pojawiło się znaczne obniżenie nastroju, myśli samobójcze lub zaburzenia motywacji i chęci do życia- warto skontaktować się z psychologiem, który pomoże przepracować te emocje, odzyskać poczucie bezpieczeństwa, pewność i wiarę w siebie, zaufanie do ludzi itp.
Witam, była Pani w relacji z kolegą z pracy, zakochała się, jednak okazało się że partner był niewierny. Czuje się Pani teraz ignorowana, karana i bardzo to Panią boli. Była Pani silnie związana z kolegą, jak Pani napisała, snuli Państwo plany na przyszłość więc takie emocje się pojawiają. Widzą się Państwo w pracy więc wspomnienia również powracają. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać z kimś o swoich odczuciach, zastanowić się jak radzić sobie w tej sytuacji. Czy porozmawiać z kolegą o tym jak Pani czuje się w tej sytuacji. Jego zachowanie może wpływać niekorzystnie na Pani pracę i na relacje między pracownikami.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Rozstanie z partnerem po ostrej kłótni – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak żyć po zerwaniu po 4 latach związku? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Jak zapomnieć o byłym partnerze i zacząć żyć na nowo? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Izolacja od mężczyzn po rozstaniu – odpowiada Mgr Marta Belka-Szmit
- Jak zachowywać się przy byłym? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Rozstanie z partnerem a niska samoocena – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Jak odzyskać partnera po rozstaniu? – odpowiada Mgr Agnieszka Balicka
- Relacje z chłopakiem po rozstaniu – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Rozstanie z chłopakiem i trudności o zapomnieniu o nim – odpowiada Maria Fraszewska
- Jak poradzić sobie w relacji z partnerem? – odpowiada Mgr Tomasz Kościelny
artykuły
Ciało w psychoterapii ma znaczenie
Pacjenci często przychodzą do gabinetu psychoterap
„Chłopaki nie płaczą", czyli dlaczego zdecydowana większość osób poszukujących pomocy psychologicznej to kobiety
Stereotypowy obraz mężczyzny opiera się na odwadze
Tajemnice pracy psychologa - wywiad z psychologiem i psychoterapeutką Magdaleną Nagrodzką
Rozumienie ludzkich zachowań to zadanie, przed któ