Jak skończyć z cięciem własnego ciała?

Witam :) Mam problem. Tnę się. Czuję się odrzucona wobec rodziców.Nie umieją ze mną rozmawiać,mama wiedziała z ,kazała przestać ,a ja znów zaczełam. Chcę z tym skonczyć ,uzależniłam sie. Nie chce by rodzice o tym wiedzieli.Gdzie szukac pomocy ? Moją wychowawczyni jest pedagog szkolny. Myślałam nad pójsciem do niej lecz ona ma obowiązek powiadomienia rodziców, nawet gdybym poprosiła.Nie wiem gdzie szukać pomocy , czy jest jakieś wyjście ? Wstydzę się rodziców. Nie chcę by o tym wiedzieli Pomocy!

Magdalena StusiĹska

Pomoc znaleźć można w poradniach psychologicznych, które na pewno funkcjonują w pobliżu Pani zamieszkania. Również rozmowa z pedagogiem nie musi być najgorszym rozwiązaniem- może uświadomi rodzicom istnienie problemu?

Piotr Pilarski

Witam,

skontaktowanie się z pedagogiem szkolnym jest dobrym pomysłem. Jest to osoba, która dobrze Cię zna. W przypadku osób pełnoletnich nie wymagana jest zgoda rodziców na leczenie. Inna jest sytuacja gdy sprawa dotyczy osób niepełnoletnich. To normalne, że odczuwasz trudne emocje z tym związane. Czasami jednak udział rodziców w leczeniu jest niezbędny.

Pozdrawiam.