Jak skutecznie leczyć nadkwaśność?

Dzień dobry. Dzień w dzień zazwyczaj jak coś zjem mam nadkwasote, przez co mi niedobrze, jest bardzo silna (jakbym zjadla cała cytryne). Nie boli mnie brzuch, nie mam zgagi, nic się nie dzieje. Pije po posiłku dużo ciepłej wody, lub miętę, wtedy przechodzi, ale ponownie jak zjem jakiś posiłek,przekąskę, słodki napój dolegliwość przychodzi. Bardzo mi to uprzykrza życie, muszę nosić w torbie kubek termiczny z ciepła woda.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności proszę się przyjrzeć swojej diecie. Nadkwasotę mogą bowiem powodować słodycze, tłuszcze i owoce cytrusowe. Wpływ na nią mają także węglowodany spożywane wraz z białkiem i tłuszczem.

Nieodpowiednie łączenie produktów żywnościowych podczas jednego posiłku jest jedną z przyczyn pojawiania się nadkwaśności. Inne możliwe przyczyny to: jedzenie w pośpiechu i stresie, nieregularne spożywanie posiłków oraz żucie gumy.

Warto udać się do dietetyka, który przyjrzy się Pani diecie i wprowadzi ewentualne poprawki. Jeśli pomimo zmiany sposobu odżywiania nadal będzie odczuwała Pani nadkwasotę, to wówczas proszę udać się do lekarza rodzinnego lub gastroenterologa.

Przyczyny, objawy oraz leczenie nadkwasoty zostało opisane pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/nadkwasota-zoladka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.