Jak sobie poradzić z poczuciem pustki?

Jak sobie radzić z poczuciem pustki .lzy same lecą. Nie mam łaknienia. Wszystko jest. nijakie. Mąż po 25 latach okazal sie kłamcą. o A ja po odchowaniu 4synow nie mam szans na ciekawa i intratna pracę. ..taka ktora pomoże mi sie utrzymac....jak sobie powiedziec ze jeszcze wszystko będzie dobrze...ze jeszcze kiedys sie usmiechne.ze bede chciała żyć

Dzień dobry!

Pomimo dużego pesymizmu Pani wiadomości mam jednak poczucie, że jest w niej głęboko skrywana nadzieja. Myślę, że samo powiedzenie sobie, że wszystko będzie dobrze na niewiele może się zdać. Dobrze by było, żeby odnalazła Pani sens w życiu i zaczęła żyć nie dla innych, a dla siebie. Pisze Pani o poczucie pustki, braku apetytu, łzach, o rozczarowaniu mężem.. Może warto dać sobie pozwolenie na te łzy, "odpłakać" sprawę, odżałować. Osiągnięcie dorosłości przez dzieci jest trudnym czasem dla większości kobiet, muszą odnaleźć swoją drogę na nowo, po raz kolejny zdefiniować siebie jako kobietę, dodatkowo dochodzi u Pani konflikt (rozstanie?) z mężem. Mogę się domyślać, że przez te lata była Pani niejako kierownikiem życia rodziny, a teraz ta funkcja uległa drastycznej zmianie. Piszę Pani, że nie ma szans na ciekawą pracę. W takiej sytuacji zdecydowanie polecam udanie się do coacha lub doradcy zawodowego, który pomógłby odkryć nowe możliwości. Warto zadbać także o poprawę swojego ogólnego samopoczucia i do takich zmian proponuję psychologa, gdzie będzie mogła Pani w bezpiecznej atmosferze przyjrzeć się swoim problemom.
Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Klaudia Steckiewicz-Langer

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza