Jak sobie poradzić z tym, że 18-letni syn tak szybko dorósł?

Syn mój wyjezdza do Pl , wlasnie skonczyl 18 lat i powiedzial , ze jak znajdzie prace to zostanie, niewiem jak sobie poradzic ze nas opuszcza ze tak szybko dorósł?

Odpowiada Specjalista PsychoMedic.pl

Witam Panią,
wygląda na to, że doświadcza Pani syndromu pustego gniazda. To trudny czas dla wszystkich rodziców. Nawet jeśli są jeszcze młodsze dzieci, które pozostają w domu, to jednak zachwiana zostaje struktura rodzinna. Tęsknota za synem, większa jeszcze troska o niego - to odczucia jakie z pewnością będą Pani towarzyszyć. Ale ten czas, to doświadczenie ma także swoje plusy i warto zwrócić na nie uwagę. Proszę dać odczuć synowi, że go Pani wspiera, cieszy się z jego sukcesów i kocha go pomimo odległości jaka Was dzieli. Nadal jest mu Pani potrzebna!
Pozdrawiam serdecznie.

Katarzyna Niewińska, dr n. med.
www.psychomedic.pl

Witaj. Faktycznie, jest trudno na początku przezwyciężyć pustkę po tym jak dzieci opuszczają swój dom. Zgadzam się z Panią doktor - należy pokazać synowi, że Pani go wspiera w jego decyzjach.

Niekiedy dzieci dorastają szybciej - niekiedy wolniej. Ale proszę zauważyć. Jest to jego samodzielna decyzja :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/