Jak udowodnić mężowi, że dzieciństwo ma duży wpływ na dorosłe życie?

Chcę udowodnić mężowi,że dzieciństwo ma duży wpływ na późniejsze dorosłe życie. Może proszę podpowiedzieć mi gdzie mam szukać odpowiedniej literatury. Dziękuję. To dla mnie bardzo ważne.

Witam,
Polecam przeczytać teksty z mojego bloga: anna-mochnaczewska.bloog.pl - opisuję tam schematy, które wpływają na to jak rozumiemy i odbieramy pewne sytuacje i przez to nie pozwalają nam często osiągać tego czego pragniemy. Schematy te właśnie kształtują się miedzy innymi pod wpływem doświadczeń z dzieciństwa.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Witam,
Proszę po prostu poszukać w necie,wpisując tytuł i za nim wyraz np.ksiązki,lub ksiązki o tematyce "X".Swoją drogą,nie jest najlepszym wyjściem tak przekazany "dowód",ponieważ niekoniecznie będzie Pani wszystko rozumiała .Taka wiedza to m.in.zakres psychologii osobowości,rozwój człowieka,potrzeb,deficyty rozwojowe,jednym słowem bardzo różne,z róznych zakresów tytuły.roponuję sprecyzować pytanie i wówczas spróbuję odpowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie