Jak uwolnić się od ludzi z problemem nałogowym?

Pochodze z rodziny z problemami Nalogowymi.Wyjechalam do uk myslalam ze uciekne od tego wszystkiego,ale to sie okazalo sie nie tak do konca.Zapoznalam w uk osobe z uzaleznieniem,ale puki to odkrylam minelo wiele czasu.Prosilam zeby cos zrobil,ale widocznie nie zalezy mu na mnie tak jak myslalam i wyprowadzilam sie dodam on byl tez agresywna osoba.Jak poradzic sobie z zrozumieniem samej siebie,ze pozwolilam sobie na zmarnowanie tyle czasu.Co powiedziec jak zadzwoni,czy ja jestem normalna itp?
ponad rok temu

Witam serdecznie, Wspomniałaś, że pochodzisz z rodziny z problemem uzależnienia, na partnera wybrałaś także takie człowieka. Nie napisałaś, jakie jest to uzależnienie, ale jeśli dotyczy alkoholu, to warto, żebyś uczęszczała na mitingi grupy DDA. Dzięki temu poznasz siebie lepiej i rozpoznasz mechanizmy, które kierują Twoim zachowaniem, a to z kolei pomoże Ci zerwać z negatywnymi wzorcami. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Uwolnić się można podejmując decyzję w sposób świadomy i kontrolowany, co wymaga wysiłku.

Proszę być dobrą i wyrozumiałą dla samej siebie, bo to że tak się dzieje w Pani życiu
prawdopodobnie jest skutkiem zdarzeń z Pani przeszłości...

Gdyby zechciała Pani ze mną o tym zwyczajnie porozmawiać, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem zwyczajnej życzliwości,
irena.mielnik.madej@gmail.com