Jak w pełni cieszyć się z życia?

Dzien dobry,Na codzien jestem radosna osooba,zawsze tryskam optymizmem,lecz od najmłodszych lat zauważyłam że nie potrafię w pełni się cieszyc z zycia bo boję się że ktoś z moich najbliższych może umrzeć,dodam że nikt nigdy nie umarł z mojej najbliższej rodziny dlatego nie wiem skąd te myśli,czasami potrafią do końca popsuć mi humor , dlaczego towarzysza mi takkie mysli?

Szanowna Pani,
Z Pani opisu wynika, że w pewnym obszarze życia występuje u Pani konflikt emocjonalny, który skutkuje lękami. Najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku jest udanie się do psychoterapeuty psychodynamicznego, który w procesie psychoterapii będzie mógł rozwikłać Pani problemy, a jednocześnie odpowiedzieć na dręczące Panią pytania i dotrzeć do źródeł problemu.

Zawsze w takich wypadkach warto przedyskutować skąd biorą się te lęki. Z czym wiąże się zagadnienie śmierci, jakie obawy wywołuje? I jest to zwykle problem bardziej złożony, bo dotyczy również więzi, relacji, poczucia własnej wartości, autonomii, czasami poczucia winy... Dlatego przedyskutowanie tych zagadnień z terapeutą jest pomocne i zwykle bardzo pomaga. Pozdrawiam

Każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu obawia się o swoich bliskich. Jeżeli jednak te obawy i lęki są w Pani przypadku bardzo dokuczliwe, to warto zbadać skąd one się biorą i jakie może być ich podłoże. Dlatego proszę zastanowić się nad konsultacją u psychologa/terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.