Jak wspomóc wzrost wagi przy celiakii?

Dzień dobry Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie celiakię. Jednym z objawów była u mnie utrata wagi, teraz po diagnozie zależy mi bardzo żeby przytyć gdyż ważę 38.5kg przy wzroście 171cm. Staram się jeść 2000 kcal dziennie jednak zazwyczaj udaje mi się dojść do 1700 i muszę wspomagać się Nutridrinkami. Jednak wolałabym zjadać odpowiednią ilość kalorii tak żeby nie musieć wspomagać się żadnymi preparatami.Czy są jakieś produkty, które mają dużo kalorii w małej objętości, tak żebym nie musiała dojadać miski jedzenia a jednak dobiła te 2000kcal? Wiem, że słodycze i potrawy smażone mają sporo kcal ale nie jestem ich zbyt dużą fanką i raczej wolałabym ich unikać. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Do produktów wysokoenergetycznych o małej objętości należą te, które zawierają znaczną ilość tłuszczy. Warto spożywać m.in. orzechy i nasiona, oliwę z oliwek (np. jako dressing do sałatek), ryby czy tłuste mięsa.