Jak wygląda proces umawiania się do psychiatry?

Szanowni Państwo, być może to pytanie jest dość oczywiste nie mniej za ewentualną poradę, jaka by nie była, uprzejmie dziękuję: z tego, co słyszałem w celu udania się do lekarza psychiatry (podejrzenie nawrotu depresji) nie jest potrzebne skierowanie. Czy zatem możliwy jest wybór dowolnego lekarza (NFZ) czy też istnieją jakieś obostrzenia/rejonizacja itp. czy mogę się doń udać bez "przygotowania"? Za odpowiedź grzecznie dziękuję. Z poważaniem,

Witam, do lekarza psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Może Pani wybrać dowolnego lekarza NFZ.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka