Jak wyleczyć się z agresji po alkoholu?

Witam mam 22 lata i jestem agresywny po alkoholu. Piłem kiedyś bardzo dużo alkoholu jak na swój wiek ale poznałem dziewczynę dzięki niej nie pije prawie wgl tylko czasami. No i właśnie pilismy przedwczoraj było wszystko normalnie ona poszła do koleżanki ja piłem sam w domu czekałem na nią. Jeszcze spotkałem je jak szedłem po piwo wypiłem z kilka piw dwa drinki małe wódki i 3 małe z whiskey i było ok aż nagle mam ciemno przed oczami a jak się ocknalem zobaczyłem drzwi z zawiasów wyrwane syf wszędzie. Moja dziewczyna płakała ja jeszcze zacząłem krzyczeć że chce porozmawiać. Nie jest to pierwszy raz kiedy wypiłem i nagle urywa mi się film i robię się agresywny... Tłumaczyłem to sobie tym że przecież jej nie uderzyłem to się nic nie stało ale po ostatnim razie zdałem sobie sprawę że to nie prawda. Zdałem sobie sprawę że ona się mnie przecież boi że ja skrzywdze. Straciłem bardzo dużo w moim życiu przez picie i nie wybacze sobie jeśli ja stracę...

Dzień dobry,
Doradzałabym Panu psychoterapię u psychoterapeuty uzależnień, gdyż problemem jest nie tylko agresja, ale także spożywanie przez Pana alkoholu w nadmiernych ilościach. W Pana przypadku zalecana byłaby całkowita abstynencja i wraz z terapeutą mógłby Pan pracować nad jej osiągnięciem. Jeśli nie wyeliminuje Pan tego typu sytuacji to nie pozbędzie się Pan również agresji, gdyż z Pana opisu wynika że jest Pan wówczas na tyle pijany, że nie ma Pan żadnej kontroli nad swoim zachowaniem. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pan do specjalisty i zawalczy w ten sposób o dziewczynę i swoją przyszłość.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/