Jak wyregulować pory spożywania posiłków?

Witam, moje pytanie dotyczy regularności posiłków. Mianowicie, studiuję i nie potrafię ustabilizować (nie jem śniadań), a co za tym idzie 1posiłek jem o 9-11. Jak sobie z tym poradzić, ponieważ zwykle organizm domaga się i potrafię jeść do 20-21. I ciężko jest mi coś ustalić, myślałam o grafiku, ale nie wiem czy to doba opcja?

Witam serdecznie,
Grafik może rzeczywiście Pani pomóc. Z porą na jedzenie, jest tak jak z innymi czynnościami. Czasami jak coś nam "wejdzie w krew" to nie potrzebujemy grafiku by to robić. Podobnie jest z regularnością posiłków, na początek dobrze jest wypisać godziny ich spożywania, ale potem jak już organizm się "przyzwyczai", to sama zacznie Pani zauważać sygnały, że przydałoby się coś zjeść. Oprócz regularności ważne jest też co jemy na dany posiłek. Śniadanie jest bardzo ważne, to podstawa. Energetyczny zastrzyk na cały dzień. Musi być zjedzone. Jedzenie o 20-21, czyli kolacji nie jest złe jeśli kładzie się Pani spać stosunkowo późno (a wiem, że u studentów często tak bywa).
Pozdrawiam

Zdecydowanie musi Pani zacząć jeść śniadania. Zawsze przed wyjściem z domu, niezależnie od tego o której to jest godzinie. Niejedzenie śniadań skutkuje mniejszym lub większym głodem w różnych porach dnia. Na początku pewnie będzie trudno ale za jakiś czas organizm się przyzwyczai. Kolację powinna Pani jadać 2-3 godziny przed pójściem spać a pozostałe posiłki powinny się znaleźć w diecie w odstępach 3-4 godzinowych.