Jak zacząć normalnie funkcjonować po odchudzaniu?

Witam!Jakieś 8 miesięcy temu zaczęłam się odchudzać.Ważyłam wtedy 61 kg przy wzroście 170 cm.Prawie nie jadłam i dużo ćwiczyłam.Teraz ważę 45 kg i chcę chudnąć nadal.Mimo wystających żeber i kośći oraz tego,że wszyscy mówią mi,że mam przytyć i ,że wyglądam jak kościotrup.Chciałabym zacząć normalnie jeść i cieszyć się życiem tak jak wcześniej.Co mam zrobić jak zacząć normalnie funkcjonować?Proszę o pomoc.

Witam Panią,

Przy wzroście 170cm i wadze 45kg z pewnością nie wygląda Pani dobrze. Jest Pani zbyt chuda, organizm został wygłodzony i wyniszczony!! Musi Pani jak najszybciej powrócić do normalnego odżywiania i zbudować nieco tkanki tłuszczowej. Zbyt niski jej poziom jest bardzo niebezpieczny. Pewnie nie ma Pani okresu i go nie dostanie jak nie weźmie się Pani za siebie. Obawiam sie jednak że należałoby szukać pomocy u specjalistów. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja psychologiczna a następnie dietetyczna. Z doświadczenia innych cierpiących na zaburzenia odżywiania dziewczyn wiem że nie zawsze udaje im się wyjść z choroby samodzielnie. Nie mniej jednak może Pani spróbować i zwiększać kaloryczność diety stopniowo o około 100kcal tygodniowo. tym sposobem waga nie powinna wzrosnąć zbyt gwałtownie. Musi Pani dostarczać wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk