Jak zajmować się osobą z amnezją?

witam mój ojciec (ur.1963) dzisiaj ma cośw stylu amnezji cały czas zapomina cały dzień budzi się i pyta jaki dzień i ile spał . nie pamięta że rozmawiał ze mną 15 min wcześniej przez telefon ( trzy razy się jak narazie powtórzyło ) mama jest przy nim . przed wakacjami miał zatrucie mocne pokarmowe , musiało przyjechać pogotowie od tamtego czasu kręciło mu się w głowie często . a uparty tak jak i teraz nie chce jechać na badania do lekarza . co zrobić ?

Witam, proszę skorzystać jak najszybciej z wizyty u lekarza, jest to konieczne. Proszę zapytać się w przychodni czy możliwa jest wizyta domowa, stan może być poważny. Pozdrawiam serdecznie