Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapomnieć o tamtym mężczyźnie?

Witam kilka lat temu zakochałam się w mężczyżnie który miał i obecnie ma rodzinę, spaliśmy że sobą. Minęło kilkanaście lat po czym on się odezwał, pisaliśmy przez dwa miesiące że soba . Takie tam wspomnienia z tamtych lat i tu wystąpił problem ponieważ ja czuje że nadal to kocham . Mam rodzinę nie chce tego psuć. Jak mogę o nim zapomnieć jak mam sobie poradzić
KOBIETA, 35 LAT 9 miesięcy temu

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Mgr Anna Byczko Psycholog
41 poziom zaufania

Dzień dobry,To rzeczywiście musi być dla Pani trudna i bolesna sytuacja.

Można w tym miejscu postawić pytanie, w jaki sposób radziła sobie Pani przez te kilkanaście lat. Czy było to zaangażowanie w inne sprawy, czy urwanie kontaktu itp.

Pisze Pani "jak mam o nim zapomnieć i sobie poradzić" wnioskuję więc, że podjęła już Pani decyzję odnośnie tej znajomości, ponieważ tak on, jak i Pani jesteście w innym związku, którego nie chce Pani niszczyć.

Pani intuicja może być rzeczywiście słuszna, że ingerencja tego mężczyzny w Pani system rodzinny i wzajemnie, mogła by wywołać duże straty i niepotrzebny ból.

Oprócz wybrania sposobu na ograniczenie kontaktu, dobra mogła by być również próba zmiany myślenia np. "kocham go więc chcę aby był szczęśliwy. Wiem, że jego rodzina bardzo go potrzebuje".

Radziła sobie Pani przez ostatnie kilkanaście lat, oznacza to, że ma Pani wystarczająco zasobów, aby poradzić sobie i tym razem.Oczywiście, jeśli chciałaby Pani przeanalizować problem, zachęcam do konsultacji z psychologiem.Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy