Jak zmotywować partnera?

Witam, mam narzeczonego od pół roku. Planujemy ślub w przyszłym roku. Dogadujemy się razem mieszkamy, wyjeżdzamy, chodzimy po górach.Mamy dużo wspólnego. Ale jest jeden problem ze on od lat ma problem z pracą i nie umie nigdzie być na stałe. Ciągle ja zmienia nigdzie nie czuję się dobrze. Chciałby robić to co lubi i szuka ofert związanych z swoimi umiejętnościami i pasja ale nie udaje mu się do tej pory. Może nie wierzy w siebie zbyt bardzo. Zapraszajango.na rozmowy ale po rozmowach nie oddzwaniają do niego co jest dziwna rzeczą bo naprawdę potrafi rzeczy które są wymagane na dane stanowisko Teraz pracuje na pół etatu w takiej firmie na umowie zlecenie ale też jakoś go to nie zadowala, często bierze wolne (raz w tygodniu swoje pasje) Polecam mu iść do specjalisty na terapię ale mówi że nie ma z czego płacić bo mało zarabia. I może też boi się trochę poruszać swoje głębsze tematy. Mamy brać ślub w pszyszlym roku i ja nie wiem czy chce tego ślubu skoro on ma takie podejście. Co zrobic i jak go przekonać do tego żeby coś zaczęło głębiej robić z tym tzn poszedł do specjalisty trochę popracował nad trudnościami.
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry,

Terapia nie będzie skuteczna, jeśli dana osoba nie będzie jej chciała. Myślę, że zmuszanie partnera do wizyty u specjalisty nie pomoże w tej sytuacji. Nie warto jednak rezygnować z szukania pomocy. Może Pani przedstawić swojemu partnerowi własne obawy, wytłumaczyć, że zależy Pani na jego zdrowiu i waszej wspólnej przyszłości. Okazać mu wsparcie w decyzjach jakie podejmuje i zapewnić, że może na Pani polegać. Poruszanie trudnych tematów z pewnością dla większości osób jest trudne, jednak warto wiedzieć, iż pierwsze wizyty u psychologa służą najczęściej zapoznaniu się i psychoedukacji. Warto spróbować pójść chociażby na jedno spotkanie, być może we dwójkę, gdyby to miało pomóc Pani partnerowi. Jeśli pieniądze są problemem, warto szukać psychologa na NFZ lub zgłosić się do odpowiadającego Waszemu miejscu zamieszkania Centrum Interwencji Kryzysowej.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska