Jak znaleźć w życiu jakieś hobby i poradzić sobie z uczuciem samotności?

Jak zaczac żyć dla samego siebie, Znaleźć hobby? Uczucie samotności..

Szanowna pani,

hobby to jest szczególne zamiłowanie do czegoś, jakaś czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym, np. czytanie książek, medytacja, fotografia, sport, robótki ręczne, doskonalenie j. obcych, śpiewanie, spacerowanie, jazda na rowerze, gry komputerowe, gotowanie, sprzątanie, malowanie, etc. Proszę zastanowić się, co dla Pani jest istotne, w jaki sposób może Pani przyjemniej spędzić czas? Jednym ze sposobów, które może Pani ułatwić znalezienie hobby jest wypisanie na kartce rzeczy, które sprawiają Pani przyjemność, które lubi Pani robić. uczucie samotności, wynika z braku relacji, jednak samotność może być stanem, który wpływa na zmianę w życiu młodego człowieka -sprzyja odnalezieniu własnej siły, poznaniu siebie, swoich wad i zalet, w takim celu przydatny jest proces psychoterapeutyczne, wsparcie specjalistyczne. W życiu jesteśmy nastawieni na spełnianie swoich marzeń, ambicji zawodowych, po prostu ciągle jesteśmy w pogoni za lepszym życiem – przez co zaniedbujemy nasze kontakty z przyjaciółmi i znajomymi. Samotność może być źródłem stresu, dyskomfortu. Nieśmiałość może być przyczyną samotności oraz niskie poczucie własnej wartości, zachęcam panią do rozważenia pomocy dla siebie w formie psychoterapii.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś