Jak zrozumiec mamę i siostrę?

Od wakacji miałam trudny okres w moim życiu. Moja mama tego nie zauważyła, ponieważ miała zbyt dużo swoich problemów. Ja nie chciałam z nią rozmawiać na moje sprawy prywatne, ponieważ uważałam, że zbyt dużo nie może wiedzieć, a zresztą nie chciałam aby przeze mnie na dodatek cierpiała. Moja mama bardzo często wyróżnia moją starsza o 5 lat siostrę. Wiele razy zwracałam jej na to uwagę, ale ona uważała, że tego nie robi. Mama tego nie widzi, ale wiele razy jest mi bardzo smutno i ciężko przez to, że jestem na drugim miejscu. Wiem, że rola matki to coś bardzo trudnego, ale nie można wyróżniać dzieci. Właśnie przez to czuję co raz większa wrogość do mojej siostry. Kocham ją, ale nie umiem się z nią porozumieć, bo trzyma stronę mamy i próbuje mnie wychować, ale przepraszam bardzo - ja nie wchodzę w jej prywatne sprawy z chłopakami albo innymi rzeczami. Niestety ona to robi cały czas, a mama popiera jej stronę. Czuję się bardzo odrzucona i przez to popadam w depresje i mam co raz więcej problemów. Co mam robić, jak rozmowa nic nie daje? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Witam!
Poczucie odrzucenia i niewystarczająca uwaga ze strony matki powodują obniżanie się nastroju. Twoja mama ma obowiązek zajmować się Tobą w równym stopniu co starszą siostrą. Z siostrą nie możesz dojść do porozumienia, bo możesz być zazdrosna o jej pozycję w domu.
Warto, żebyś napisała w liście do matki o swoich uczuciach oraz problemach. List może pozwolić Ci dotrzeć do matki i zmienić jej poglądy na Twoją sytuację. Warto byś także w trudnych momentach korzystała z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, gdzie będziesz mogła porozmawiać o swoich problemach, znaleźć wsparcie i zrozumienie.

Pozdrawiam