Jak zwalczyć w sobie nienawiść?

Mam problem kiedyś ja i siostra mojego meza bylysmy przyjaciołkami ona zdradzala swojego partnera a ja ja krylam zaczelo się psuc kiedy zaczela grac na tzw Dwa Fronty nie pasowaly jej moje rady ze tak nie mozna i stało się wpadla z tym chłopakiem ale wrociła do swojego poprzedniego teraz jestesmy wrogami jak slysze cos na jej temat to mnie szlag trafia ona i jej partner obwinija mnie ze "wpadła" przeze mnie jak wyluzować i nie przejmować się nie mieć w sobie tej zlej energii i nienwiści do nich

Ewidentnie dała się Pani tutaj wrobić w rolę kozła ofiarnego. Jeżeli rola ta jest Pani znana, a szczególnie jeżeli jest dobrze znana to może Pani nauczyć się nie wchodzić w tą rolę w trakcie psychoterapii.

Pomocna będzie psychoterapia indywidualna, aby przepracować te trudne kwestie. Wydaje się, że może Pani reagować nadmiernie na obwinianie Pani przez inne osoby, gdyż sama nosi Pani w sobie głęboko poczucie winy. Złość może być zrozumiała i naturalna, lecz jeżeli zaczyna rządzić naszym życiem, należy szykać pomocy. Każdy w dużym stopniu jest kowalem własnego losu. Pani nie jest odpowiedzialna za życie i decyzje innych ludzi, ani oni nie są odpowiedzialni za życie Pani.