Dlaczego rodzina potrafi dokuczać najbardziej ze wszystkich?

Odnoszę sukcesy zawodowe, dużo czytam, cieszę się wśród ludzi szacunkiem, poważaniem, życzliwością. Jedynymi osobami, które mnie nie doceniają, mieszają z błotem i poniewierają są moi krewni. Dostaję ataków wściekłości wśród krewnych, drażnią mnie i nudzą, dokuczają mi. Każde święta, każdy dzień wolny z nimi są dla mnie koszmarem. Z rodziną najlepiej się wychodzi na zdjęciu. Dlaczego rodzina potrafi dokuczać najbardziej ze wszystkich?

Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się nie tylko temu, co jest rzeczywistym powodem trudności, a także przepracowania tego. Pozwoli się to Pani uwolnić od przezywanego napięcia i złości.

Witam serdecznie.

jest to pewnego rodzaju uogólnienie, nie zawsze jest tak, że rodzina najbardziej ze wszystkich dokucza.
Trudno odpowiedzieć na podstawie informacji, które Pani podała, co dokładnie się dzieje w Państwa rodzinie, jaką rolę pełni Pani osoba (np. kozła ofiarnego).
Proszę też się zastanowić, jakie sygnały być może Pani sama wysyła, wchodząc w interakcję z poszczególnymi członkami rodziny. Stwierdziła Pani "drażnią mnie i nudzą", "Każde święta, każdy dzień wolny z nimi są dla mnie koszmarem". Być może jest to obustronna niechęć, ale przez każdą ze stron inaczej okazywana w zachowaniu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Katarzyna Włoch
---------------------------------------
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/o-mnie/