Relacje z kuzynem i wspólne mieszkanie

Mieszkam z krewnym, na ktrego nie mogę patrzeć. Drażni mnie jego głos, obecność. Kiedyś wiele mi dokuczył, teraz jest dla mnie uprzejmy. Mimo to codziennie przychodzi mi do głowy myśl, żeby mu zrobić mu awanturę. Jak to możliwe, skoro przestał mi kilka miesięcy temu dokuczać?

Dzień dobry.

Noszenie i pielęgnowanie w sobie urazy nie przyniesie niczego dobrego ani Pani, ani komukolwiek. Może warto po prostu porozmawiać z kuzynem i opowiedzieć mu o swoich uczuciach do niego i ich przyczynie? Może to być dobry początek nawiązania przyjaznych, wzajemnych relacji.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Negatywne doświadczenia zostawiają ślad. "Dokuczanie" zakończyło się, ALE mimo wszystko miało miejsce, wciąż pozostaje w Pani pamięci, a "brak dokuczania" trwa od niedawna.
Być może wystarczy dać sobie czas? A może warto porozmawiać z kuzynem - wyjaśnić dawne problemy, przeprosić się wzajemnie? A może zadbać o to, żeby połączyło Państwo nieco większe zaufanie, jakieś wspólne pozytywne doświadczenia?

Pozdrawiam!