Jak żyć z zazdrosnym partnerem?

Witam, bardzo proszę o odpowiedź: jestem z moim partnerem w związku ponad 6 lat, w tamtym roku się zaręczyliśmy , ale jest on bardzo zazdrosny. Ostatnio poszłam na Wigilię pracowniczą i zostałam przez niego wyzwana od najgorszych, napisał mi smsa że nie chce już ze mną być no bo przecież na pewno go tam zdradziłam. Ja przez ten cały związek starałam się nie wychodzić bez niego na imprezy, za to on chodził sobie na dyskoteki z kolegami i ja nie miałam do niego o to pretensji. Co mam zrobić?

Dzień dobry.

Sugerowałbym rozmowę z partnerem na temat jego stosunku do Pani oraz rozważenie sensowności trwania w związku, w którym traktowana jest Pani jak przysłowiowa "własność".

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Obsesyjna zazdrość jest rodzajem przemocy, na którą nie trzeba się zgadzać i wobec której można protestować. Zachęcam do osobistego kontaktu z psychologiem, aby miała Pani pomoc i wsparcie w reagowaniu na zazdrość.

Pozdrawiam!