Jaka dieta i badania u autystycznego dziecka?

Jaka dietę powinno mieć dziecko autystycznych Jakie badania trzeba wykonać

Witam!
W przypadku dziecka autystycznego warto wyeliminować z diety gluten oraz ograniczyć laktozę i cukier.
Gluten i cukier silnie pobudzają. Potrafią dezorganizować zachowanie dziecka.
Proszę skontaktować się z lekarzem pediatrą lub dietetykiem. Podpowiedzą, jakie testy na nietolerancję pokarmową należy wykonać.
Warto pomyśleć o diecie, w której jest jak najmniej produktów przetworzonych.
Pozdrawiam, życzę powodzenia. JPluta

Radziałabym Pani na wstępie skonsultować ten problem z lekarzem prowadzącym dziecko i ewentualnie pozyskać od niego namiary na dobrego, zaufanego dietetyka. Obecnie panuje moda na wykonywanie różnych testów, szczególnie u dzieci autystycznych, niestety większość z nich nie znajduje potwierdzenia naukowego i jest to raczej pomysł na pozyskiwanie pieniędzy od zdesperowanych rodziców. Zależnie od stanu dziecka są kroki dietetyczne, które można podjąć celem łagodzenia objawów czy ogólnej poprawy stanu zdrowia - ale dobrze żeby były podejmowane w oparciu o realne medyczne przesłanki pod nadzorem prawdziwych specjalistów (w innym wypadku dieta eliminacyjna często stosowana może dodatkowo pogorszyć stan zdrowia dziecka w wyniku wywołania deficytu składników odżywczych).