Jaka dieta dla dziecka z autyzmem?

Witam. Moj synek ma 2 lata i 8 miesiecy dopiero zaczynamy swoja droge z autyzmem. Gdzie mam sie udac zeby wiedziec jaka diete wprowadzac, co konkretnie ma jesc?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Olej z ryb może zapobiegać schizofrenii?

Dzień dobry.Na początek trzeba zrobić szereg badań, dobrze by było, gdyby zlecił je gastrolog.Trzeba ustalić, czy dziecko nie ma refluksu, alergii pokarmowej, wziewnej, nietolerancji laktozy, glutenu, czy nie ma grzybów, robaków /w przewodzie pokarmowym/.Może Pani udać się do dietetyka, on również zleci podobne badania i szereg innych.Tylko to kosztuje ...Co można doradzić na wstępie: eliminacja z diety dziecka cukrów /zastąpić cukrem z brzozy-ksylitol/, kakao, mleka i jego produktów. Co na pewno można? Dzieci /i nie tylko/ dobrze reagują na kaszę jaglaną, ryż, kaszę gryczaną, z warzyw dynia, cukinia, czasem występują uczulenia na marchew...Uwaga na produkty zawierające konserwanty i barwniki- one bardzo szkodzą.Powodzenia

0

Warto porozmawiać z psychodietetykiem. Będzie mógł wesprzeć zarówno w kontekście wspierania rozwoju malucha z psychologicznego jak i dietetycznego poziomu.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
73 poziom zaufania

Witam
Trzeba zacząć od testów alergicznych i na nietolerację pokarmową i skonsultować się z dietetykiem, który opracuje schemat żywieniowy.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty