Jaki jest powód płaczu podczas problemów?

Witam, Mam 21 lat, i miewam ostatnio okropne problemy ze sobą. Jestem w związku od kilku miesięcy. Od kiedy jestem z chłopakiem, nie radzę sobie przede wszystkim z jednym problemem. Bardzo często płaczę. Co chwilę pojawiają się jakieś spięcia, a gdy jest jakiś problem do rozwiązania, zaczynam znowu płakać, załamuje się i mam ogromne poczucie winy. To normalne że ludzie się kłócą, ale dlaczego mnie to tak wszystko dotyka?

Dzień dobry Pani,
Ludzie którzy są w związku ze sobą wcale się nie muszą kłócić. Związek to miłość, szacunek, zaufanie i partnerstwo - nie ma tu miejsca na kłótnie. Kłócenie się w związku to obiegowa opinia nieprawdziwa i niepotrzebna. Oczywiście ludzie w związku pochodzą z różnych rodzin, zostali inaczej wychowani, patrzą na różne problemy inaczej, ale nie znaczy to że mają się kłócić czyli używać agresji w stosunku do siebie. Należałoby raczej negocjować czyli spokojnie z rozwagą omawiać różnice zdań. Te negocjacje mogą trwać bardzo długo, ale zawsze powinny kończyć się konsensusem czyli "Ty trochę rezygnujesz ze swojego oglądu świata" i Twój partner również rezygnuje ... aż dochodzicie do porozumienia w szacunku do siebie i zaufaniu. Kłótnia to brak szacunku do partnera, to obwinianie i niezgoda, przez pryzmat mojego widzenia świata. Więc negocjacje polegają na uzgadnianiu wspólnej opinii na każdy temat. Wtedy nie trzeba płakać i rozpaczać, tylko śmiało przedstawiać swoje argumenty i dyskutować tak długo aż powstanie wspólny ogląd tej samej sprawy.
.Często bywać u córki w Gdyni i może się Pani ze mną skontaktować

Pozdrawiam,
Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam, warto zastanowić się, czemu to Panią tak dotyka, czemu tak często pojawia się płacz. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, aby przyjrzeć się tej sytuacji, więcej o niej opowedzieć. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl