Jakie zaburzenie objawia się pragnieniem zabijania ludzi?

Czy pragnienie zabijania ludzi, tak z pasji i widzenie w tym piękna, połączone z współczuciem im, troską o przyjaciół, chętnym pomaganiem, przywiązywaniem się do bliskich, brakiem nienawiści do kogokolwiek, czasem tendencjami samobójczymi, czasem umiłowaniem życia, a także z częstym wrażeniem, że odczuwane emocje nie są moimi własnymi, a po prostu emocjami przejętymi od innych ludzi i z przekonaniem, że w końcu się nie wytrzyma i kogoś zabije można wyleczyć? W jaki sposób? Jakie to zaburzenie?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Interentu. Konieczny jest bezpośredni kontakt, osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.
Osoba taka powinna zgłosić się do psychologa i/ lub lekarza psychiatry, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

To zależy, jakie są przyczyny zaburzenia i jakie dokładnie zaburzenie. Trudno wyrokować jednoznacznie z opisu. Proszę zgłosić się do psychiatry lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam