Jedzenie owoców na kolację

Witam, mam pytanie. Moja 13-letnia córka własnie skończyła swoją "diete" ( po długich rozmowach i przekonywaniach wreszcie je jak człowiek, a nie 800kcal/dzień) ale zostal jej nawyk liczenia kalorii i obawy o wagę.dzisiaj robiła paranoje, ponieważ zjadla na kolacje twarog chudy z jabłkiem, a podobno przez jabłka na noc sie tyje. Ja o tym nigdy nie slyszalam, mogę znać prawdę? Zainteresowalam sie tym. Naprawde po jabłku na kolacje sie tyje?

Lepiej na wieczór spożywać warzywa ubogowęglowodanowe (które można jeść w dużych ilościach). Należą do nich: brokuły, kalafior, fasole (szparagowa, zielona), groch, cukinia, sałata, pomidor, szparagi, brukselka, kapusta, ogórki, szpinak oraz papryka.
Z owoców można jadać te o niskim indeksie glikemicznym - które są lepiej tolerowane przez organizm. Należą do nich: jabłka, pomarańcze, grejfruty, gruszki, morele, czereśnie, wiśnie, truskawki, poziomki, maliny, brzoskwinie, śliwki oraz żurawina. Z powyższego wynika skąd u córki wzięła się taka teoria. Jest to prawda, ale jabłka należą do tej grupy „bezpiecznej”. Owoców nie zaleca się na kolację, czy do kolacji osobom bardzo otyłym.

Witam serdecznie,

jest teoria, że po owocach zjedzonych po godz. 18 się tyje. Jednak z praktyki ja tego nie potwierdzam, a wręcz przeciwnie. Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego po kolacji lepiej sięgnąć po jabłko niż batonik. :)

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów: www.facebook.com/FoodDiet