Kłótnie w małżeństwie o wychowywanie dzieci

Asia.Jestem po rozwodzie .Mam dwójke dzieci jedno w szkole podstawowej drugie w gimnazjum.Jestem z mezczyzną który ma dzieci w podobnym wieku jak moje .Mieszkamy z moimi dziećmi a jego dzieci przyjeżdzaja do nas na kilka dni co miesiac, dwa.Nasz zwiazek trwa dwa lata jest dobrze do momentu kiedy jego dzieci przyjeżdzaja do nas.Zaczynamy sie kłócic o wychowanie on zaczyna porównywać moje dzieci do jego a najgorsze to ze jego starsza corka obwinia mnie o rozpad jej rodziny.Jak pomóc dzieciom?

Szanowna Pani,

związki osób posiadających już dzieci są trudne, a nawiązanie porozumienia z dziećmi partnera - niestety jeszcze trudniejsze.

W takiej sytuacji należy zachować przede wszystkim spokój i rozwagę. Pozwolą one zrozumieć trudne emocje dzieci i zdystansować się do całej sytuacji.

Proszę nie porównywać dzieci między sobą, to dla każdego będzie trudne i bolesne. Warto jednak ustalić stosowne granice oraz to na co dzieci każdego z Państwa mogą sobie pozwolić.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam. To co można zrobić to nie wtrącać się w wychowywanie partnera i jego dzieci. Niech Pani spróbuje w ogóle nie wypowiadać się na te tematy.