Kłótnie w związku i brak potrzeby kontaktów seksualnych

Klucimy sie czesto od 2lat.Kiedy próbuje porozmawiac -nie ma go,lub udaje ze nie ma tematu.W najgorszym przypadku konczy sie na klutni.Nie jestesmy w mazlenstwie ,a juz kontakty seksualne na dlugo sie przerywaja.Teraz mija 3 mies.i nie mam nawet potrzeby.Moze dlatego,ze on woli sie sam zaspokoic.Jak przychodzi z pracy my spimy,a jak jest weekend to przychodzi nie wiadomo skad,kiedy ja po calym dniu monotoni jestem juz zmeczona.Niczym sie nie rózni weekend od dni roboczych.Wiele razy próbowalam.

Brak relacji intymnej jest efektem tego, co dzieje się w Państwa relacji- izolowanie się, dystans, brak komunikacji,- a nie głównym problemem. Rozumiem, że czuje się Pani osamotniona, a także obciążona obowiązkami w domu, który spoczywa tylko na Pani barkach.
Co się stało, ze Państwo tak bardzo oddalili się od siebie? Co kiedyś Państwa łączyło? Jak było, kiedy było dobrze? Te i inny pytania warto sobie zadać i byłyby tez zadane, gdyby się Państwo zdecydowali na terapie małżeńska/par, która jest polecanym i dobrym rozwiązaniem w podobnych sytuacjach. Wymaga jednak motywacji i zaangażowania obojga partnerów.

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par, jeżeli chcą Państwo zastanowić się jak polepszyć relacje w związku. Jeżeli Państwo się kłócą, nie rozmawiają, brakuje bliskości potrzebnej do chęci zbliżenia do partnera.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl