Kłótnie z przyjaciółką i chłopakiem oraz problemy w domu u 14-latki

Witam.Mam 14 lat.Ostatnio okolo 3 miesiecy temu mam taki problem jak:Kłóce sie w kółko z Przyjaciółką i chłopakiem.Moja mama Pije i chciala mnie wyrzucic z domu, niedlugo jest sprawa w sądzie o to czy dalej bedzie miala prawa nad nami , Mój kolega jest bardzoo ciezko chory ma zapalenie opon mózgowych i jest mi z tymi rzeczami naprawde bardzoo ciezko jeszcze w kółko ktos w szkole mi dokucza ,nie mam ani chwili spokoju jeszcze dowiedzialam sie o zakochaniu przyjaciolki w moim chlopaku!Pomocyy;c
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przechodzisz obecnie bardzo trudny okres w swoim życiu. Problemy rodzinne i zmartwienia dotyczące chorego kolegi wyczerpują Twoją wytrzymałość psychiczną. Pewnie dlatego kłócisz się z przyjaciółką i chłopakiem, dajesz upust swoim emocjom.
Potrzebujesz teraz wsparcia, kogoś kto Cię wysłucha. Zastanów się nad rozmową z psychologiem/pedagogiem szkolnym. Zawsze możesz także skorzystać z telefonu zaufania : 116111 (Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).
Pozdrawiam

Witam,
z tego co piszesz masz wiele problemów, które zaczynają się piętrzyć i jest Ci bardzo ciężko. Najważniejszy z nich to pijąca mama. Nie piszesz nic o ojcu, czy mieszka z Wami, czy jesteś całkowicie zdana na mamę? Może dobrze by było gdybyś udała się do najbliższej Poradni dla osób uzależnionych, tam można uzyskać pomoc dla siebie (nie mówię o mamie tylko o Tobie). W prawie kazdym większym mieście działają też anonimowe mitingi dla DDA czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików, gdzie można się chociażby "wygadać", a to bardzo pomaga.
A'propos chłopaka i przyjaciółki, może dobrze byłoby porozmawiać z nimi osobno lub w trójkę o problemie, który zrodził się między Wami.
Polecam Ci jednak przede wszystkim Poradnię, w której będziesz mogła przedstawic swój problem i wysluchać propozycji od terapeuty.
Pozdrawiam.