Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krostki w okolicy odbytu - do jakiego lekarza powinnam się zgłosić?

Witam! Mam pewien problem, od około 6 tyg. w okolicach odbytu pojawiły się krostki, jakby takie wiszące pieprzyki, są one koloru cielesnego, z obu stron. Nie krwawią, nie bolą, nie swędzą, chciałabym uzyskać jakiejś porady... Do jakiego lekarza mam sie zgłosić? Czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

No cóż, myślę, że to mogą być kłykciny kończyste. Nie leczone powodują miejscowy rozplem, co po pewnym czasie może wyglądać jak ,,różyczka” uformowana wokół odbytu. Kłykciny powodują wirusy, najczęściej wirus brodawczaka ludzkiego, które z reguły przenoszone są drogą płciową, zazwyczaj podczas seksu analnego i wtedy dochodzi najczęściej do zakażenia. W celu postawienia właściwego rozpoznania należy zgłosić się do lekarza dermatologa. Pamiętaj, że leczyć się musisz wtedy Ty i Twój partner/partnerka. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy