Krzyki podczas snu u narzeczonego

Witam, Mam pytanie zwiazane z zaburzeniami snu u mojego narzeczonego. Co jakis czas budzi mnie w srodku nocy jego krzyk. Krzyczy z otwartymi oczami ale zawsze mam wrazenie jakby dalej spal poniewaz nic do niego nie dociera. Proby obudzenia go trwaja nawet po 10minut w ktorych on caly czas krzyczy. Gdy juz uda mi sie go obudzic, jest spokojny i nie wie dlaczego go obudzilam. Nie pamieta ani snu, ani tego, ze krzyczal. Jak temu zaradzic? Czym te krzyki moga byc spowodowane? Pozdrawiam.

Źródeł takiego zachowańia w nocy może być wiele - włącznie z jakąś przeżytą przez partnera traumą, która powraca do niego w snach (wtedy taka sytuacja świadczyłaby np. O PTSD-syndromie stresu pourazowego). Wydaje mi się, iż niezbędna jest konsultacja z psychologiem, który po osobistej rozmowie będzie mógł powiedzieć coś więcej i zaproponować metody zaradcze. Powodzenia.

Witam,
cieszę się, iż szuka Pani rozwiązania. Przedstawiony przez Panią problem wymaga osobistej konsultacji ze specjalistą psychiatrą/ psychoterapeutą i wykracza poza poradę przez internet. Zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą.
Serdecznie pozdrawiam,