Paniczny krzyk podczas snu u chłopaka

Witam,Mam problem,konkretnie mój chłopak go ma.Od czasu do czasu budzi się w nocy z panicznym krzykiem, a towarzyszy temu lek i przerażenie. Krzyczy na cały głos,trzeba go obudzić dopiero się uspokaja.Nie było by to dla mnie problemem gdyż do tego można się przyzwyczaić lecz ostatniej nocy miał jakiś "napad", niedość że okropnie krzyczał to jeszcze był agresywny wobec mnie(nieświadomie).Po tym incydencie bał się iść spać, trzasł się do samego rana ze strachu. Nie wiem jak mam mu pomóc.Pomóżcie

Witam,
myślę, ze warto żebym chłopak skonsultował się z psychologiem, nie twierdzę, ze jest to jakieś poważne zaburzenie, jednak takie koszmarne sny mogą świadczyć o jakichś poważnych zmartwieniach, problemach, konfliktach, które warto wyjaśnić, szczególnie, że mają one tak duży wpływ na oboje Państwa. Zdarza się tak, ze pewne problemy, konflikty mogą zostać niejako wypierane ze świadomości, wówczas mogą objawiać się w postaci koszmarów sennych, jest to w sumie dość zdrowa i naturalna tendencja jednak warto się im przyjrzeć, jeśli są nasilone i wpływają na jakość Państwa życia. Pozdrawiam.