Lęk przed wypadkami samochodowymi

Witam,Mam taki problem wszystkiego się boję.Mijając się z samochodem boję się że za chwilę ten z naprzeciwka się z nami zderzy.Słyszę karetkę boję się czy moim bliskim nic się nie stało.Puls serca mam stale 110 minimum żyję w ciągłym stresie.Boję się ponieważ mój dziadek był w szpitalu psychiatrycznym a teraz mojej mamy siostry syna córka przebywa w szpitalu psychiatrycznym.Czyli to jest dziedziczne?A moje zachowanie ku temu dąży.Co mam zrobić?Proszę męczę się że też zwaryjuję chociaż mam 29 lat

Witam,
istnieje być może pewne genetyczne obciążenie, ale to jest tylko jeden z czynników ryzyka rozwoju choroby, nie oznacza wcale, ze u Pani musi się rozwinąć. jakaś poważna choroba. Jeśli zauważa Pani u siebie takie lęki, to warto zgłosić się do specjalisty. Takie problemy z powodzeniem można leczyć, i skutecznie zapobiegać dalszemu rozwojowi. Bardzo dobrym sposobem leczenia jest psychoterapia. Mogłaby Pani skorzystać z pomocy w praktyce prywatnej u psychoterapeuty bądź szukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego, współpracujących z NFZ. Pozdrawiam.